KIRÁNDULÁS
2017.június 6.
Korán reggel indultunk, hogy eltöltsünk egy szép napot egymás társaságában:)
Az első megálló Balatongyörökön szép kilátással
Keszthelyen átutazva Edit bemutatta a város nevezetességeit, majd a Kis-Balatont vettük célba a zalavári Várszigeten, ahol a Kis-Balaton Ház kiállítását néztük meg, és a Makovetz Imre által tervezett Milleniumi Emlékművet.
Ezután "irány a természet" jelszóval megkerestük a Kánya-vár szigetet, ahol annyira lenyűgözött bennünket a táj szépsége, hogy még gyorsan egy kilátót is megmásztunk.
Ezután elindultunk Somogy megyébe, hogy felkeressük a somogyvári Indiai Kulturális Központot, mely Krisna-völgy néven ismert.
Többen jártak már itt közülünk, de mindannyian kiváncsian vártuk, hogy megnézzük, hogyan élnek itt a Krisna-tudatú hívők. Nagyon kedvesen fogadtak bennünket, finom ebédet is kaptunk, majd vezetőnk Kundavali (Nóra) bemutatta a helyszínt, és sokat mesélt a hitükről és az életükről.
A létesítményt 1993-ban alapították azzal a céllal, hogy bemutassák és népszerűsítsék az ősi indiai vallást és kultúrát, az önellátó, vegetáriánus, természetes és istenközpontú életmódot. A Krisna-tudat nemcsak egy vallás, hanem egy természetközeli, tudatos, tiszta életforma, sok imával, zenével, tánccal, munkával, jótékonykodással, meditációval. Jó volt látni, hogy az itt élő emberek vidámak, boldogok, úgy tűnik megtalálták lelki békéjüket.
Sok érdekességet láttunk:
A szentélyt, a főoltáron Krisnát és társát, akiket aznap éppen Matyó népviseletbe öltöztettek, Bhaktivedanta Swami Prabhupada, a közösség alapítójának szobrát, a falakon sok színes domborművet Krisna életének örömeiről. Sok-sok virágfűzér diszített mindent. Nóra elmondta, hogy ők reggel fél 4-kor kelnek, majd 4 órán keresztül imádkoznak, énekelnek, táncolnak, virágokkal kedveskednek Istenüknek.
Megnézhettük az iskolát, ahol a gyerekek énekeltek nekünk, majd a Tehénvédelmi központot, ahol ugyan csak egy tehén és két boci fogadott minket, mert a többiek vígan legeltek a mezőn, de megtudtuk, hogy mennyire megbecsült állatok ők.
Végül körbebuszoztunk a völgyön, láttuk az itt élők takaros házait, melyekbe nincs bevezetve sem áram, sem víz, sem gáz. Gyönyörű park az egész völgy, sok különleges növénnyel, botanikus kerttel és megművelt területekkel, biokertészettel.
Nagyon érdekes volt az egész völgy, tetszett az a kedvesség és nyugalom, ami áradt az emberekből, stressznek nyoma sem volt. És persze tetszettek a szép indiai ruhák is.
(Editnek köszönjük a szervezést és az idegenvezetést)